Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Česká juniorská dominance na přípravě v Žilině. Čtyři zápasy se rovnaly čtyřem výhrám!

DOMINANCE! Patnáct branek do slovenské sítě dali jak čeští hráči do 18. let, tak i ti do 20!

O první prosincové sobotě české juniorské výběry do osmnácti a dvaceti let nabraly směr Žilina, kde se v místní sportovní hale utkaly se stejně starými výběry slovenských borců. Na programu tak byl vždy první dopolední duel, na který navázala odpolední odveta. A ve všech čtyřech zápasech na hřišti kralovalo vždy pouze jedno mužstvo, a to to z České republiky! Vypovídají o tom především jednoznačné výsledky a hodně produktivní útok, jak mladší svěřenci Tomáše Semery, tak i ti starší kouče Tomáše Frimla, totiž vsítili po patnácti brankách. Během celého dne tak v Žilině byla vidět česká gólová radost hned třicetkrát! 

Trenér dvacítky Tomáš Friml: Představu o výběru máme, Žilina zase více napoví

Tomáš Friml povede jako hlavní kouč český národní tým U20 na mistrovství světa ve Švýcarsku.

První prosincová sobota přinese pro naše dvě juniorské reprezentace přípravná utkání u našich sousedů v Žilině. Tam kromě reprezentace hráčů do 18 let míří také výběr do 20 let pod vedením hlavního kouče Tomáše Frimla, který v rozhovoru prozrazuje třeba to, proč nakonec došlo na některé změny v nominaci, nebo s jakým cílem s výběrem na Slovensko míří. Prosincovými zápasy juniorští reprezentanti uzavřou méně náročný rok, jelikož v nadcházejícím půlroce je čeká o poznání těžší dřina, která bude vrcholit v červnu na švýcarském šampionátu. 

Motivací se zlepšovat je několik, reprezentace je jedna z nich, hlásí Pulec

Adam Pulec vpravo zažívá sezónu snů. Svými výkony v dresu Kladna si řekl o nominaci do reprezentace U18!

Obojživelník v brankovišti, možná i tak bychom mohli nazvat gólmana kladenských Rysů Adama Pulce. Brankář, jenž září v juniorské Extralize se také věnuje i chytání v inline hokeji. Skloubit dva sporty není zas taková rarita, ale tento mladík zvládá své profese bravurně takovým způsobem, že si vysloužil pozvánku na prosincový kemp reprezentace do 18 let v Žilině. Pro milovníka hudby, který válí na kytaru, to bude první možnost obléknout reprezentační dres. „Obě utkání budou mít vysokou úroveň,“ nepochybuje talentovaný brankář.

Na šampionát pojedeme s pokorou, ale s těmi nejvyššími cíli, říká skromně Martin Kurz

Martin Kurz v pozadí patří mezi výrazné české, ale i světové hokejbalové osobnosti.

Asistent hlavního trenéra národního týmu hráčů do 18 let Martin Kurz je spjatý hlavně s karvinským hokejbalem, ale nesmazatelnou stopu zanechal také v ústecké Elbě. Byl znám hlavně jako perfektní střelec s přesnou ranou a výborný reprezentant a srdcař. Nyní tento bývalý vynikající útočník působí na lavičce reprezentačního výběru do 18 let, který se v sobotu 7.12. představí ve dvou přípravných zápasech v Žilině proti stejně starému výběru Slovenska. „Určitě je lepší vidět hráče v zápase než v tréninku, a proto jsme se rozhodli pro tento model soustředění,“ prozrazuje v rozhovoru Kurz.

Jasno o jádru týmu mám, ostatní hráčky mají šanci, upozorňuje lodivod dvacítky Davídek

Martin Davídek (vlevo) připravuje juniorky do 20 let na Světový pohár 2020!

Národní tým juniorek do 20 let se pilně připravuje na vrchol letošní sezóny v podobě Světového poháru, jenž se 1. – 5. července uskuteční na Slovensku v Žilině. Svěřenkyně hlavního trenéra Martina Davídka se v polovině prosince vydají do Dobřan na soustředění, kde dojde i k měření sil s chlapeckým výběrem Snacku. „Věnovat se budeme klasicky nácviku založení útoku, rotace, organizace hry v obranném pásmu. Součástí také bude utkání s juniorkou Dobřan,“ prozrazuje v rozhovoru zkušený kouč.

Ženy se připravují na MS Masters: Dcera je velký kritik, říká Radka Kvasničková

Radka Kvasničková by si ráda oblékla národní dres také na MS Masters.

Nově rodící se tým výběru žen kategorie Masters má za sebou další přípravný kemp. Příjmení Kvasničková je u hokejbalových fanoušků známé, tentokrát se však do podvědomí dere také maminka Petry Radka, která by se ráda probojovala do konečné nominace na mistrovství světa Masters, jež se uskuteční v Českých Budějovicích. Jak sama přiznává, kempy jsou náročné a na fyzické kondici ještě bude muset zapracovat.

Je to cíl, kterému hodlám podřídit celou letošní sezónu, říká o Masters Holoubková

Petra Holoubková při tréninku na prvním kempu výběru žen Masters.

Stálicí mezi hokejbalistkami je Petra Holoubková, která obléká v Lize žen dres týmu Svítkov Stars a aktuálně bojuje o nominaci na červnové mistrovství světa Masters žen. Na hokejbalových hřištích ji s přestávkami můžeme vídat již od roku 1999, kdy vzala ve třinácti letech hokejku poprvé do ruky. Nezastavila ji ani mateřská přestávka a jejím momentálně největším cílem je si vybojovat nominaci, a i nadále se bavit hokejbalem.

Příprava na Světový pohár: Šestnáctka zamíří po konci podzimu do Dobřan!

Antonín Křemeňák patří mezi nejtalentovanější gólmany v ČR. Tým do 16 let reprezentoval už na loňském poháru!

Opět po roce se na začátku letních prázdnin 2. – 5. července uskuteční Světový pohár hráčů do 16 let a juniorek do 20 let. Není tak na co čekat a český národní tým chlapecké kategorie U16 se připravuje na vrchol letošní sezóny, jenž vypukne na Slovensku v Žilině! Širší výběr ucházející se o dres se lvíčkem na hrudi hlavního trenéra Jiřího Christa se hned po konci podzimní části všech soutěží sejde v hokejbalové hale v Dobřanech, kde reprezentační šestnáctka našla své oblíbené zázemí. Soustředění se uskuteční od pátku 6.12. do neděle 8.12. Kdo vše si řekl o nominaci? To se dozvíte v článku!

Oficiální fanshop českého hokejbalu spuštěn! Pořiďte si originální kousky k Vánocům

V oficiálním fanshopu českého hokejbalu si můžete pořídit nespočet originálních kousků.

Středa 20. listopadu předala českým hokejbalovým fandům, hráčům a funkcionářům úžasnou informaci o spuštění prvního a jediného oficiálního fanshopu! Vánoce se nezadržitelně blíží, vrcholné světové šampionáty v polovině roku 2020 jakbysmet, a tak je nasnadě pořídit si úžasné originální kousky českého hokejbalu! Objednávejte si věci na webu fanshop.hokejbal.cz a udělejte radost sobě nebo svým blízkým. Trička, mikiny, šortky, oficiální dresy a kšiltovky, to vše najdete ve fanshopu Českomoravského svazu hokejbalu!

Jiří Mašík a Karel Manhart dostali prostor na reparát! Reprezentace znají složení realizačních týmů

Jiří Mašík (vlevo) a Karel Manhart (uprostřed) dostali důvěru pokračovat u národních týmů!

V úterý 12. listopadu se v Praze na Strahově uskutečnilo 12. zasedání předsednictva Českomoravského svazu hokejbalu, na kterém bylo jmenováno složení realizačních týmů národních výběrů žen a mužů. Beze změny pokračuje reprezentace žen, kterou i nadále povedou hlavní trenér Karel Manhart se svým asistentem Michalem Broulíkem. V čele mužského výběru pokračuje hlavní trenér Jiří Mašík, jehož realizační tým ale doznal značného zúžení. Asistentem mu bude Slavomír Švancar a vedoucím týmu Radek Mašík. V pozici kustoda zůstává Jan Turčáni a masérem národního celku mužů bude i nadále Michal Válek.

Partneři českého hokejbalu