Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Dorostenci Ústí dvakrát bez inkasované branky! Rakovník porazil Kladno v prodloužení

Ústeckým dorostencům se uplynulý víkend povedl a vyhoupli se na první místo tabulky.

Ústečtí hokejbalisté odehráli jedno utkání již v pátek 4.10., kdy jasně zvítězili nad pražskými Rebely, vítězství bez inkasované branky pak slavili také v neděli. Těsnou výhru získal Rakovník, jenž dovedl utkání s Kladnem do vítězného konce v prodloužení. Své první tři body do tabulky zaznamenalo Brno, které díky dobré první třetině porazilo Kyjov. Heřmanův Městec dlouho držel krok s Hostivaří, které však nakonec podlehl 1:3.

Junioři Prachatic oslavili první výhru! Hostivař odčinila výprask z minulého týdne

Obě utkání Kert Parku rozhodla minulý víkend až samostatná střílení.

V Extralize juniorů se odehrálo během prvního říjnového víkendu hned devět utkání. Nejlépe se dařilo Hostivaři, která slavila dvě tříbodové výhry. O bod méně si připsalo Ústí nad Labem, jež si poradilo na své půdě s Kert Parkem až po samostatných stříleních. První výhru v sezóně zaznamenaly Prachatice, které zvítězily nad týmem Dobřan. Západočeši naopak na první body v tabulce stále ještě čekají. Hned ve čtyřech utkáních padaly branky pouze na jedné straně.

Dorostenci Plzně si ve vyrovnaném utkání poradili s Kladnem po nájezdech!

Kladno ztratilo s Plzní vedení a prohrálo po samostatných stříleních.

V západní divizi Extraligy dorostenců se odehrála tři utkání, z nichž hned dvě skončila až po samostatných stříleních. V obou případech musely vítězné týmy dotahovat ztrátu, což se jim v závěru utkání podařilo, a nakonec získaly o bod více. Divize Východ nabídla pardubické derby, v němž se z tříbodové výhry radoval Svítkov! Malenovice v utkání s Hostivaří poprvé v letošním ročníku prohrály, ale předvedly opět velmi dobrý výkon. Ježci z Heřmanova Městce pak udrželi čisté konto.

Junioři Letohradu protáhli vítěznou šňůru na pět zápasů! KOVO otočilo utkání s Hradcem

Ústí na své půdě s Prachaticemi nezaváhalo.

Hned tři juniorské týmy si připsaly o minulém víkendu vysokou výhru. Nejvíce branek vstřelila Mladá Boleslav, která postupně zvyšovala svoje tempo. O branku méně dal Letohrad, který překvapivě slavil vysokou výhru na půdě Hostivaře a drží se na prvním místě tabulky bez jediné porážky. Na druhé příčce se nachází Ústí nad Labem, jež si poradilo na vlastním hřišti s Prachaticemi. Překvapivou výhru slavilo pražské KOVO, které s Hradcem prohrávalo, ale utkání ještě dokázalo otočit ve svůj prospěch!

Junioři Hradce zažili černý víkend, Boleslav překvapila pardubické Autosklo!

Autosklo se proti Mladé Boleslavi neprosadilo ani jednou.

Další nabitý víkend Extraligy juniorů dopadl nejlépe pro ústeckou Elbu DDM, která si připsala šest bodů. Po jasné výhře pardubického Autoskla pro něj přišla naopak druhý den porážka. Uplynulý víkend se vůbec nepodařil Hradci Králové, který nejprve padl ve východočeském derby vysokým rozdílem s Letohradem a pak také s Třincem. Na výhru se silnou Hostivaří sahaly Prachatice, jež však nezvládly poslední třetinu, a nakonec prohrály. Neporazitelnost zatím drží pouze Letohrad, který tak vede s dvanácti body celou tabulku.

Dorostenci Svítkova zdolali v dramatickém zápase Hostivař! KOVO se rozparádilo

Svítkov v napínavém duelu nakonec zvítězil nad Hostivaří 6:5.

Extraliga dorostu nabídla nabitý víkend. Nejvíce se dařilo pražskému KOVU, které vstřelilo hned dvanáct branek a jasně si poradilo s Brnem. Střelecky se však prosadily také další týmy. Čisté konto se podařilo udržet hned dvakrát Malenovicím, které se střetly s Přeloučí, s níž si v obou případech jasně poradily. Nejvyrovnanější zápas naopak odehrál Suchdol nad Lužnicí, který porazil Nové Strašecí až v prodloužení. Přestřelka se odehrála mezi Svítkovem a Hostivaří, úspěšnější nakonec byl pardubický tým, jenž se tak radoval ze skalpu loňského mistra.

Junioři Plzně ovládli derby, Letohrad stále stoprocentní a Autosklo udolalo Kert Park!

Kert Park dohnal dvoubrankovou ztrátu, na vítězství s Autosklem však nedosáhl.

Extraliga juniorů nabídla velmi nabitý víkend. Kladno odehrálo hned tři zápasy, protože si přidalo navíc utkání také v úterý. Nejvyšší výhru víkendu zaznamenal Letohrad, který si po Kladnu připsal výhru také nad Mladou Boleslaví, a to 8:1. Naopak hned dva zápasy rozhodla až samostatná střílení, v nichž bylo nakonec úspěšnější pardubické Autosklo a Hradec Králové. Jediným celkem, jenž dokázal udržet čisté konto byla Plzeň, která si v západočeském derby poradila s Dobřany.

Ve východní divizi Extraligy dorostu střílely branky pouze vítězové! Kelti udolali Kladno

Kelti vybojovali v prodloužení proti Kladnu o bod více.

Oproti prvnímu hracímu víkendu v Extralize dorostu přinesl ten druhý už větší množství zápasů. Nejvíce se dařilo Svítkovu, jenž vstřelil hned sedmnáct branek. Dobrý výkon předvedly také další tři týmy ve východní divizi, kterým se podařilo dát sedmnáct branek dohromady a dokázaly udržet čisté konto. V západní divizi se naopak odehrály velmi vyrovnané duely, dva skončily rozdílem jedné branky, a jeden z nich muselo dokonce rozhodnout až prodloužení, v jehož rámci se radovali Kelti, kteří srazili na kolena Kladno.

Svitavy se těší z hokejbalové haly! Zastřešením se otevírají nové možnosti

Takto vypadá vizuál nové hokejbalové haly ve Svitavách!

Před začátkem všech soutěží jsme vás na sociálních sítích redakce hokejbal.cz informovali o tom, že se Svitavy těší z výstavby nové hokejbalové haly. Zastřešený svatostánek bude oficiálně otevřen v říjnu. První hala pro hokejbal na východě Čech bude jednoznačně hojně využívána. „Zastřešením se otvírají nové možnosti pro pořádání akcí i v horších klimatických podmínkách. Již nyní je velký zájem reprezentací o campy a turnaje. Je to dáno i přijatelnou dojezdovou vzdáleností z Čech i Moravy,“ nepochybuje předseda klubu TJ Sršni Svitavy Zdeněk Beneš.

Domácí celky Extraligy dorostu nenechaly svým soupeřům žádné body

Autosklo nedovolilo v utkání s Přeloučí žádné zaváhání.

Kolotoč nového ročníku 2019/20 se rozjel opět naplno také v Extralize dorostu. V západní divizi však do hry vstoupily pouze dva týmy, z nichž úspěšnější bylo Kladno, které si s nováčkem soutěže z Blatné nakonec poradilo díky třem gólům ve druhé periodě utkání. Jasná vítězství si připsala obě pardubická mužstva, která se svými oponenty neměla slitování. Těsnou výhru slavil také Heřmanův Městec, jenž rozhodl o své výhře nad pražským KOVEM až v závěru utkání.

Partneři českého hokejbalu