Dobřany v prvním utkání podlehly Autosklu o gól.
Dobřany v prvním utkání podlehly Autosklu o gól. (autor: Josef Česák st. )

Poslední zápasy podzimní části Extraligy jsou před námi! Vrátí Dobřany Autosklu porážku?

Datum: 29. 11. 2019
Autor: Anna Kuželová

Přelom listopadu a prosince přinese poslední podzimní hrací kolo Extraligy mužů. Počasí zatím hokejbalu přeje, a tak se máme na co těšit. Nejvyrovnanější bitvu můžeme očekávat od střetnutí Plzně s Ústím. V prvním vzájemném duelu padlo hned jedenáct branek! Letohrad v prvním zápase Kladno porazil, ale v poslední době se mu příliš nedaří, tak uvidíme, zda se před zimní přestávkou zvedne. Dobřany prohrály s pardubickým Autosklem o jednu branku, tentokrát však mají k dispozici vlastní prostředí.

11:00 HBC Kladno vs. SK Hokejbal Letohrad

Kladnu se daří i nadále a stále se drží na první příčce tabulky. Letohrad naopak výsledkovou listinou padá dolů. Aktuálně má nelichotivou sérii čtyř proher v řadě, která se bude proti Kladnu přerušovat těžko. Jednou už ale Kladno porazil, a to jako jediný tým v letošním ročníku! První letošní vzájemný zápas vyhrál Letohrad hlavně díky výborné první třetině. V té se ujal tříbrankového vedení, které bylo nakonec rozhodující. Kladenští hráči se dokázali prosadit až minutu před koncem a pouze upravili výsledek na konečných 1:4.

>>SLEDUJTE UTKÁNÍ ŽIVĚ NA WEBU TVCOM.CZ<<

11:00 TJ Snack Dobřany vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Dobřany v posledním utkání s Plzní předvedly dobrý výkon a se svým soupeřem držely krok. Autosklo mělo zápas s Kert Parkem ve svých rukou, nepodařila se mu ale třetí třetina, která ho nakonec stála vítězství. Vyrovnaný zápas mezi těmito dvěma týmy mohli diváci vidět v říjnu, kdy Autosklo hostilo Dobřany. Hosté se dostali v úvodu do jednobrankového vedení, ale pardubický celek po přestávce udeřil. Do černého se trefil hned čtyřikrát a ujal se vedení. S tím se Západočeši nechtěli smířit a podařilo se jim vyhrát i třetí třetinu, ani to však na výhru nestačilo.

11:00 TJ KOVO Praha vs. HBC Hradec Králové 1988

KOVO se i nadále trápí na chvostu tabulky a naposledy zaznamenalo vysokou porážku od Karviné. Hradec Králové sice podlehl Mostu, ale o týden později si spravil náladu v utkání se Sudoměřicemi. V prvním společném souboji Hradec KOVO jasně přestřílel, na gólmana hostů vyslal dvojnásobný počet střel. I přesto drželo KOVO po druhé třetině přívětivý stav 2:0 pro Hradec. Ten však udeřil v závěru, kdy vsítil tři branky, a nakonec si připsal jasné vítězství 5:0.

16:00 HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem

Plzeň se drží v první trojce Extraligy a naposledy si připsala výhru v západočeském derby. Také Ústí nakonec zvládlo derby s Mostem, připsalo si však dva body. Zářijový zápas těchto soupeřů nabídl velmi napínavou podívanou. Plzeň se sice ujala v první třetině těsného vedení, které však Elba DDM v prostřední části smazala. Ve třetí patnáctiminutovce viděli diváci hned šest branek, po třech na každé straně! O vítězi tak musela rozhodnout až samostatná střílení, ve kterých svoji šikovnost ukázal ústecký Jiří Tomáš.

16:00 HC Kert Park Praha vs. HbK Karviná

Poprvé se proti sobě v letošním ročníku postaví týmy Kert Parku a Karviné. Papírovým favoritem by měl být pražský celek, který se v poslední době zvedl. Naposledy odehrál výsledkově velmi vyrovnaný zápas s Autosklem, který však doháněl až ve třetí části, nakonec ale slavil v prodloužení. Karviná zvládla zápas s KOVEM na jedničku. Svému soupeři vstřelila hned sedm branek.