Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kladno minule v domácím prostředí Karvinou přehrálo, na Moravě se ale dařilo zase domácím!
Kladno minule v domácím prostředí Karvinou přehrálo, na Moravě se ale dařilo zase domácím! (autor: fcb HBC Kladno )

Po týdnu další televizní duel! Souboj Kladna s Karvinou opět táhne vyrovnaností

Datum: 11. 10. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Hokejbalová Extraliga přinese už tento víkend svůj další televizní zápas! Prostor tentokrát dostane druhý účastník loňského finále, tedy Kladno, které hostí v sobotu krátce po poledni Karvinou. Ta do nové sezóny nevstoupila taktéž nějak špatně, dopředu to tak tedy vypadá, že se po týdnu možná dočkáme opět hodně vyrovnané bitvy, kde jasný favorit dopředu ze statistického shrnutí nevyčnívá. Rysové se ale určitě budou moci opřít o silné domácí prostředí a opět hodně produktivní ofenzivu! 

Kladenští jsou ve vyrovnané tabulce v její druhé polovině 


Hokejbalisté Kladna do letošní sezóny nevstoupili špatně, nicméně také oni, stejně jako vítěz loňského ročníku, si jistě představovali po pěti odehraných kolech ještě trošku tučnější bodový základ do dalších bojů. Rysové jsou na tom však zatím o poznání lépe, než jejich loňský konkurent. Po pěti zápasech mají deset bodů a k těm je táhl také probouzený forvard Dominik Barnošák, jenž si připsal už sedm kanadských bodů. Značně mu však sekunduje ještě Daniel Hnízdil, který asistoval u sedmi branek.

V posledním kole zajížděli Rysové na hřiště Pardubic, které v letošním ročníku ještě neprohrály. V tomto směru by tak mohlo být Kladno spokojeno, z východních Čech si totiž odvezlo jeden bod, a to po prohře v samostatných stříleních. Středočeši však rozhodně u Autosklářů ukázali, že se jejich hra zase zvedá! 

Karviná s Kladnem umí, jak tomu bude teď?


Hráči Karviné hrají letos svoji druhou sezonu po návratu do nejvyšší soutěže a zatím si ji rozehráli dobře. Na kontě mají momentálně o bod méně než Kladenští, tedy devět, a to jim zatím dává jistotu osmého místa. Na tom se momentálně, co do bodového zisku, nejvíce podílí Lumír Rosůlek, který nasbíral za pět zápasů shodně pět gólů a přidal dvě nahrávky. Společně s ním je v popředí karvinských statistik ale už jenom čtyřbodový Martin Vašek. Probuzení dalších tahounů by se tak Slezanům zcela jistě hodilo. 

V posledním zápase si Karviná připsala domácí neúspěch s Plzní, který je může mrzet i z toho pohledu, že šlo do té doby o jejich tabulkového soupeře a vítěz duelu se minimálně do tohoto víkendu posouval do hodně dobrých vod extraligové tabulky. I když tedy vyšla Karviná z posledního zápasu naprázdno, v sobotním utkání na Kladně rozhodně není nereálné, aby se tato situace už neopakovala. Slezané totiž ukázali v minulém ročníku, že umí Kladnu uzmout body! 

>>SLEDUJTE TV UTKÁNÍ ŽIVĚ ZDE<<


Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Most - H.Králové3:2
HBC Plzeň - Most10:3
Letohrad - Karviná2:3
SK Sudoměřice - Kladno2:6
Elba DDM ÚNL - H.Králové3:2
Snack Dobřany - Kert Park Praha3:8
KOVO Praha - Autosklo PCE0:4

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu