Plzeň třikrát prohrávala a nakonec porazila Ústí v prodloužení.
Plzeň třikrát prohrávala a nakonec porazila Ústí v prodloužení. (autor: Ivana Laiblová)

Na čele tabulky Extraligy přezimuje Kladno, Dobřany si poradily s Autosklem

Datum: 30. 11. 2019
Autor: Anna Kuželová

Podzimní část Extraligy mužů je u konce a na čele tabulky najdeme Kladno, které zaznamenalo pouze dvě porážky. V posledním kole si jasně poradilo s Letohradem, který se trápí. Dobřany překvapivě vybojovaly tři body proti Autosklu, proti kterému udrželo těsnou výhru. Stejně jako v prvním případě i tentokrát byl zápas mezi Plzní a Ústím vyrovnaný a rozhodlo až prodloužení. Jarní část odstartuje dvěma zápasy v sobotu 29. 2. 2020.

HBC Kladno vs. SK Hokejbal Letohrad 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Dědič (Šrámek, Důras), 21. Šrámek (Dědič, Haisman), 36. Schnaubelt, 43. Malecha (Procházka, Pliml), 44. Šrámek (Pražák, Špaček) – 19. Macháček (Halbrštát).

Kladno potvrdilo svoji pozici v tabulce a také formu a vrátilo Letohradu porážku z prvního vzájemného zápasu. Letohrad naopak svoji sérii porážek nepřerušil a podlehl pátému soupeři v řadě. První třetina byla vyrovnaná a nepřinesla branku ani na jedné straně. V prostřední části se Kladno ujalo jednobrankového vedení a stále bylo všechno otevřené. Hosté však třetí třetinu nezvládli, inkasovali hned třikrát a výsledek byl nakonec pro kladenské hráče jasný.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Kovářík J. (Šlehofer V. ml.), 35. Bárta (Šlehofer V. ml.), 36. Truchlý (Remiáš, Kovářík J.) – 28. Kubeš (Krejčí), 42. Kubeš (Bílý).

Překvapivou výhru si připsaly Dobřany, které zdolaly Autosklo! První dvě třetiny byly vyrovnané, a tak bylo jasné, že se bude bojovat do poslední vteřiny. Domácímu celku se podařilo během minuty a čtvrt skórovat hned dvakrát a dostal se deset minut před závěrečnou sirénou do vedení. Pardubice zvládly zásluhou druhé branky Pavla Kubeše snížit, v závěru dostaly navíc k dispozici přesilovou hru, kterou ještě podpořily hrou bez brankáře, ale vyrovnat už nezvládly.

TJ KOVO Praha vs. HBC Hradec Králové 1988 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Tesař (Mitra), 17. Svoboda (Fanderlík, Švanda), 44. Lux.

Ani ve druhém vzájemném zápase se KOVU nepodařilo najít recept na hradeckého brankáře. Hosté naopak udeřili hned ve druhé minutě. Šancí měli Piráti více než dost, ale další branku v první třetině nepřidali. Střely do černého si nakonec rozložili rovnoměrně do všech třetin a v každé přidali po jednom přesném zásahu. KOVO tak svého soupeře nepřekvapilo a odehrálo podzimní část pouze s jedním vítězstvím.

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:3 po pr. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Kejř (Průcha), 25. Ulč D. (Hanuš, Kunzmann), 42. Hanuš (Kunzmann, Ulč D.), 50. Průcha (Hurt) – 12. Smolík (Bím, Červinka), 19. Vaněk (Bačák), 40. Magasanik (Smolík, Bačák).

Ani tentokrát základní hrací doba duel mezi Plzní a Ústím nerozhodla. Každá třetina přinesla dvě branky, po jedné na každé straně. Ve všech třech případech šlo do vedení Ústí, které ho ale ani jednou nedokázalo udržet a Mečouni pokaždé srovnali krok. Až v prodloužení se dostala Plzeň do vedení, a hned to pro ni znamenalo vítězství. Po čtyřech minutách se od modré čáry dokázal prosadit Michal Průcha, který tak vystřelil svému týmu dvoubodovou výhru.

HC Kert Park Praha vs. HbK Karviná 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Fejfar (Čejka), 13. Vaniš (Fejfar, Kruček), 18. Kubeš (Střecha), 21. Wróbel (Vaniš, Zvonek), 25. Zvonek, 30. Zvonek (Wróbel, Macek), 43. Fejfar (Kruček, Šperl) – 10. Diviš (Rosůlek L., Pala), 11. Mikeš (Farský).

Kert Park potvrdil zlepšující se formu a podzimní část zakončil výhrou. Na svém hřišti přivítal Karvinou, se kterou se ještě v letošním ročníku nepotkal. Karviná se na soupeře připravila dobře a v první třetině se dostala do vedení, které však neudržela dlouho. Domácí hráči však přeřadili ve druhé třetině na vyšší rychlost, a to jim vyneslo hned čtyři branky, které rozhodly celé utkání. Ve třetí části už jen Tomáš Fejfar upravil výsledek na konečných 7:2.