Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Milan Schnaubelt se vrátil po zranění až v průběhu podzimu, hned se ale stal hlavním tahounem!
Milan Schnaubelt se vrátil po zranění až v průběhu podzimu, hned se ale stal hlavním tahounem! (autor: fcb HBC Kladno)

Milan Schnaubelt před posledním zápasem roku: Pro udržení prvního místa uděláme vše!

Datum: 29. 11. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Sobotní čas oběda přinese poslední letošní zápas také pro hokejbalisty Kladna a Letohradu. Zatímco Jeleni se nenacházejí vůbec v ideální formě, domácí mají v kabině zcela jiné rozpoložení. Jedním z tahounů momentálně vedoucího celku je také Milan Schnaubelt, jenž zažívá bodově nejpodařenější ročník za poslední sezóny, a to je teprve polovina roku! V rozhovoru ale podotýká, že je pro něho, ostatně asi jako u většiny hráčů, na prvním místě především kolektivní úspěch. A k tomu má Kladno v Extralize mužů letos hodně dobře našlápnuto! 

Jsem rád, že mám zranění už za sebou 


Milane, čeká Vás koncovka podzimu. Varováním pro vás ale určitě musí být ten prohraný zápas na hřišti Jelenů, že?
My určitě nekoukáme na to, že mají nějakou špatnou sérii. Zajímá nás jenom náš výkon a soustředíme se tedy pouze na sebe. Máme poslední zápas podzimu, navíc v domácím prostředí, takže pro nás nic jiného než tři body neexistuje (usmívá se).

Kladno se naopak nachází ve zcela opačné pozici, čím to, že hraje letošní podzim v takové pohodě?
Určitě jsme rádi za to, že se nám tak daří. Jdeme si za svým cílem, a každý v týmu předvádí jen ty nejlepší výkony, na které stačí. Hlavně nás drží oba brankáři, jak Honza Jirotka, tak i Vítek Čapek chytají skvěle. 

Prioritou číslo jedna je pro vás momentálně zcela jistě přezimování na první příčce tabulky, padla o tom v kabině už tento týden řeč? První flek totiž ještě nemusíte mít zcela jistě vy, pokud teď nebudete bodovat... 
Samozřejmě, přezimovat na první příčce chceme a uděláme pro to v sobotu všechno. Ale nějak jsme o tom extra nemluvili, každý z nás ví, kde teď v tabulce jsme, takže to nějak neřešíme. Je to takové klišé, ale jdeme opravdu klasicky zápas od zápasu.  

>>SLEDUJTE UTKÁNÍ ŽIVĚ NA WEBU TVCOM.CZ<<


Nejdůležitější je pro mě kolektivní úspěch


Kromě toho, že jste třetím nejproduktivnějším týmem hned za Kert Parkem a Pardubicemi, máte naopak nejlepší obranu v celé Extralize! Je to něco, na co jste se letos více zaměřili, nebo to vyplývá ze hry, že si třeba i vyloženě ofenzivní hráči stejně tak zodpovědně plní svoji úlohu směrem dozadu?
Musíme vždycky hrát ze zajištěné obrany, a to nám říkají i před každým zápasem také trenéři. Plníme si naše úlohy, jak se říká: dozadu musíš, dopředu můžeš. Ale je to hlavně, jak už jsem říkal, také o našich brankářích, kteří chytají opět skvěle. 

Vy osobně jste se do první poloviny sezóny pořádně zapojil až později, protože jste laboroval pravděpodobně se zlomeninou na ruce? Skoro to ale vypadá, že Vám tato vynucená pauza pomohla, protože nyní jste druhým nejproduktivnějším Rysem! 
Ono to nakonec zlomené nebylo, bylo to horší, v tomhle případě asi lepší zlomenina... Dostal jsem totiž v zápase se Sudoměřicemi na začátku sezóny sekeru a v ruce se z toho udělala sraženina, ze které byl nakonec zlatý stafylokok... Naštěstí jsem to vyléčil, i když to bylo nepříjemné. To, že se mi daří střelecky, je pro mojí pohodu na hřišti super, ale o hodně radši jsem, že jsme celkově na prvním místě. Takže, když se bude dařit především i nadále týmu, budu spokojený. 

Na závěr otázka ještě na aktuální téma, které už ale na hřišti ovlivnit nemůžete. Vypadá to, že poslední listopadový den bude, jak nečekaně, zimní počasí. Jak Vám osobně se hraje, kdy se teplota pohybuje už okolo nuly?
Je to úděl hokejbalu, když je velké teplo, také to není vůbec ideální. Teď je zima, takže to taky nebude pro hraní dobré (směje se). Ale uvidíme, jak nakonec bude. Mně to nějak obzvlášť nevadí, snažím se makat stále na sto procent, ať je hezky nebo zima. 

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Karviná7:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:3
KOVO Praha - H.Králové0:3
Snack Dobřany - Autosklo PCE3:2
Kladno - Letohrad5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu