Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad nezvládl ani koncovku podzimu, na koni jsou naopak Kladenští, kteří slaví první flek!
Letohrad nezvládl ani koncovku podzimu, na koni jsou naopak Kladenští, kteří slaví první flek! (autor: Iva Janoušková )

Letohradské podzimní trápení prodlouženo. Kladno bezpečně otočilo duel a slaví

Datum: 30. 11. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

V rámci posledního podzimního kola hokejbalové extraligy mužů došlo také na souboj mezi domácím Kladnem a Letohradem. Právě Jeleni byli na podzim jediní, kteří dokázali Středočechům uzmout všechny tři body a bylo tak zajímavé sledovat, jestli se jinak trápící Letohrad dokáže proti Rysům zvednout. Herně rozhodně nepropadl, své jednobrankové vedení ale neudržel, když domácím stačila pouze krátká chvíle na otočení utkání, které už následně bezpečně drželi ve vlastních rukou. Zatímco Kladno tak bude zimovat na samotném vrcholu tabulky, Jeleni na prahu postupující osmičky.  

Na hostující vedení přišlo hned několik odpovědí

První třetina byla z celého zápasu nejvyrovnanější, na obě strany bylo vidět několik zajímavých příležitostí, přičemž nakonec to byli Jeleni, kteří mohli hodně děkovat svému brankáři, že neinkasovali. Michal Novák se do hry zapojil nejvíce hlavně v posledních vteřinách první periody, kdy si na něm vylámalo zuby hned několik kladenských střelců v obrovském závaru u jeho svatyně.

A to jakoby Východočechy posílilo. Rysům se totiž moc nevydařil samotný vstup do dalšího pokračování, čehož za brankou využil David Halbrštát, jenž vyšťoural míček pro Michala Macháčka a hosté byli ve vedení! Jak to tak ale bývá, Kladenské takový gól v jejich domácím prostředí hodně nakopne, což bývá pro soupeře často smrtící. Potvrdilo se to i v tomto zápase, nejprve se totiž o půl minuty později postaral o rychlé vyrovnání střelou od modré Michal Dědič a dvě minuty na to poslal z bezprostřední blízkosti domácí už do vedení 2:1 David Šrámek. 

Letohrad se pak musel především bránit, když ale všechny situace přečkal, několikrát i s pomocí brankové konstrukce, klidně mohl zpět vyrovnat. Stačila mu totiž stále pouze jedna branka, ve skvělém světle se ale na konci druhé periody tentokrát předvedl domácí gólman Vít Čapek. 

Letohradští už se na odpověď nezmohli 

Zápas se prakticky definitivně rozhodl v šestatřicáté minutě, kdy se díky své bojovnosti prosadil domácí Milan Schnaubelt, jenž vypíchl letohradskou rozehrávku a tím tak už definitivně zlomil odpor trápících se Jelenů. Ke konci zápasu si poslední tři jarní body Rysové ještě pojistili z přesilové hry, a to když se prosadil i Matyáš Malecha a na konečných 5:1 zakončoval druhou brankou v zápase David Šrámek. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Drahomír Kadlec (hlavní trenér Kladna): Jsme spokojení, čekali jsme, že to bude těžké utkání. Jsou to kluci, kteří nic nevypustí a hrají až do konce. Do zápasu jsme sice měli vlažnější vstup, ale pak jsme přidali na pohybu a už to bylo podle našich představ. Sice jsme museli zápas otáčet z 0:1, ale to se nám podařilo poměrně rychle a navíc těch dalších šancí a tyček, co jsme v utkání měli? To jsem dlouho neviděl. Šli jsme si za cílem, který se nám povedl. 

Tomáš Friml (hlavní trenér Letohradu): Je to takové prodloužení našeho trápení. Na Kladně jsme chtěli vycházet ještě více ze zabezpečené obrany, což se nám v letošní sezoně moc nedaří. Tentokrát to bylo v první třetině lepší, i když i přesto se domácí dostali do několik dobrých příležitostí, ve kterých nás skvělými zákroky podržel brankář Michal Novák. Bohužel se nám potom nepodařilo udržet vedení, po kterém se Kladno dostalo rychle k vyrovnání vzápětí otočilo vývoj na svoji stranu. Potom už domácí ukazovali svoji sílu v rychlosti a v zakončení. Neměli jsem už příliš šancí s tím utkáním v této fázi ještě něco udělat.

HBC Kladno vs. SK Hokejbal Letohrad 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Dědič (Šrámek, Důras), 21. Šrámek (Dědič, Haisman), 36. Schnaubelt, 43. Malecha (Procházka, Pliml), 44. Šrámek (Pražák, Špaček) – 19. Macháček (Halbrštát)

 

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Karviná7:2
HBC Plzeň - Elba DDM ÚNL4:3
KOVO Praha - H.Králové0:3
Snack Dobřany - Autosklo PCE3:2
Kladno - Letohrad5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu