Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ondřej Tobiáš v pozadí uprostřed patří mezi největší talenty Poličky!
Ondřej Tobiáš v pozadí uprostřed patří mezi největší talenty Poličky! (autor: kometapolicka.rajce.idnes.cz)

Nenápadný tahoun Komety! Cílem je vyhrát ligu a reprezentovat na MS, netají se Tobiáš

Datum: 29. 11. 2019
Autor: Karel Geba
Sdílej přes:

Polička zažívá asi za posledních 5 let nejlepší podzimní část v 1. Lize. Na kontě má 7 výher a 21 bodů, ale přitom nedává tolik gólů jako v minulých sezónách. Velkým motorem týmu je junior Ondřej Tobiáš, jenž už má mnoho zkušeností s reprezentačními štacemi a konečně se mu také daří trochu více prosazovat i v domácím klubu. Ondřej Tobiáš zatím nasbíral přes 10 kanadských bodů a tím se řadí mezi TOP 3 nejproduktivnějších hráčů Poličky. Tohoto hráče také zdobí dobrá hra dozadu, a také jeho bojovnost. V posledním zápase se Ondřej podílel na porážce plzeňských Litic dvěma góly! Čeho se letos snaží dosáhnout tento talentovaný mládenec?

Doufám, že v příštím zápase potvrdím formu!


Minulý zápas se Vám velmi vyvedl, jak osobně, tak i týmově. Jak zápas probíhal z Vašeho pohledu?
Byl to určitě těžký zápas, obzvlášť po dlouhé jízdě, a také protože jsme přijeli v malém počtu. Přesto si myslím, že jsme ho zvládli dobře. Hodně nám pomohly tři góly v první třetině, pak už jsme si to pohlídali a podle mě jsme si po zásluze odvezli tři body.

Vstřelil jste dva obdivuhodné góly, zkuste nám je trochu popsat. U toho druhého to vypadalo, že jste v úzkých a poté jste předvedl něco nevídaného, měl jste vše naplánované?
Jako obdivuhodné bych je nepopsal a jako naplánované už určitě ne. U prvního gólu jsem po chybě soupeře zůstal sám před brankářem a nějak s tím zamíchal, až to skončilo v bráně. Při tom druhém jsem z nouze vystřelil, ani mě nenapadlo, že by to mohlo skončit gólem.

Zatím jste na celkovém 2. místě za Suchdolem, ale při tom máte stejně bodů. Jste s týmovými výkony spokojen?
S výkony zatím spokojený jsem. Doufám, že v příštím zápase formu potvrdíme a posuneme se na průběžné první místo!

Cílem je vyhrát ligu, chceme se ale hlavně hokejbalem bavit


Jaký zápas byl podle Vás zatím nejtěžší? Se Suchdolem, jenž je první nebo s někým jiným?
Pro mě byl nejtěžší zápas právě se Suchdolem. Hrálo se ve velkém tempu a počasí zrovna ani jednomu nepřálo, bylo asi přes 20 stupňů. Od toho příštího si slibuji kvalitní podívanou.

V minulých letech jste na tom nebyl bodově tak, jako letos. Čím to, že Vám to tak lepí? Čtyři góly a osm asistencí, to je slušné ne?
Netuším, co se stalo, ale stěžovat si nebudu. Snad takhle budu pokračovat i v dalších zápasech.

Předchozí rok jste s Poličkou zažili hořký konec, ale je tu nová sezóna a my chceme vědět, kam míříte letos. Jaké jsou cíle Komety?
Cílem je asi vyhrát ligu, to bychom si hodně přáli, ale uvidíme, jak to celé dopadne. Hlavně se chceme hokejbalem bavit, a také bavit naše diváky. Prostě hrát pohledný hokejbal.

Probojovat se na MS dvacítek bude náročné


1. prosince Vás čeká poslední zápas, a to konkrétně proti Suchdolu, bude to zápas prvního proti druhému, co můžeme od utkání čekat? Po tomto duelu bude jasné, kdo přezimuje jako vedoucí tým 1. Ligy, to by se v historii Poličky stalo poprvé, že?
Nikdo se nemá před pauzou na co šetřit a jde o první místo, i když jsme teprve v půlce sezóny. Očekávám zápas ve vysokém tempu z obou stran. Co se týče přezimování na prvním místě, tak to si nevzpomenu, jak to bylo v minulosti. Soustředím se na to, kde skončíme na konci sezóny. To je pro mě hlavní.

Reprezentoval jste Českou republiku na MS v Kanadě kategorie do 18 let, kde jste získal stříbro. Teď jste v širší nominaci dvacítky do Vispu, jak těžké se bude dostat do konečné nominace?
Dostat se tam bude určitě těžký úkol. Máme tam spoustu kvalitních hráčů. Snad se nakonec svezu do Vispu s nimi. Cílem je samozřejmě zopakovat úspěch minulé dvacítky!

Souboj o podzimního vládce vypukne v Poličce!


Jeden zápas nás čeká v sobotu, konkrétně Plzeň se pokusí porazit Čamlíky, kteří budou muset jet pěknou dálku. Poslední 4 zápasy podzimní části 1. Ligy se odehrají v neděli! Svítkovské Hvězdy přivítají na svém plastu Malenovice, které jen tak tak prohrály s Buldoky, dokážou Čamlíci vyhrát na plastovém povrchu nebo se Svítkov dokáže ještě jednou zaradovat na podzim? Buldoci budou čelit plzeňským Liticím, dosáhne Brno na 22 bodů nebo budou bodovat Západočeši? Hostivař se pojede pokusit vykrást hřiště prachatických Horalů. Pražané potřebují body jako sůl, ale co na to Prachatice? Nejkurióznější zápas vypukne v 11:00 v Poličce, kam zamíří vedoucí celek tabulky ze Suchdolu. Právě Kometa na začátku sezóny dokázala Jihočechy porazit, jak tomu bude teď? Kdo přezimuje na 1. místě tabulky? Kometa nebo Suchdol? Kdo s koho!

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

Svítkov Stars - HBC Malenovice2:6
HBK Bulldogs Brno - Plzeň-Litice8:0
HBC Prachatice - Hostivař3:4
Polička - Suchdol n./L.3:0
HBC Malenovice - Plzeň-Litice7:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu